|
FŐOLDAL |
 Logisztika |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
 Spedició, Fuvarozás |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
 eTudakozók |
| |
| |
 Térszerkezet |
| |
| |
| |
Kapcsolódó területek |
| |
| |
| |
| |
| |
 Közlekedés |
| |
| |
| |
| |
| |
 Információs társadal. |
| |
| |
 Vállalat |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
 Minőségbiztosítás |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
 EU |
| |
 Egyéb |
| |
| |
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kapcsolódó oldal:
|
Az ekáert a FruitVeB kiterjesztené
A Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet (FruitVeB) a nagybani piac kereskedőire is kiterjesztené az elektronikus közúti áruforgalom ellenőrző rendszert (ekáer), ez segíthetné szerintük az ágazat teljes megtisztítását a fekete-kereskedelemtől (MTI)
Ledó Ferenc, a szervezet elnöke kifejtette: a külföldről érkező áruk ellenőrzésében komoly előrelépést hozott a márciustól élesben működő ekáer.
A szervezet ezért is javasolja, hogy a nagybani piacokról elszállított árut is vonják be a rendszerbe. Ez szerintük az áruk nyomonkövethetősége érdekében is indokolt lenne.
Jelenleg a termelő, ha 3,5 tonna teherbírásúnál kisebb teherautóval viszi az áruját a nagybanira, azt nem kell bejelentenie, és ugyancsak nem bejelentésköteles, ha a tőle vásárolt árut viszi ki a piacról a kereskedő. Az elnök szerint a kistermelőket nem lehet tovább terhelni, de a kereskedők könnyedén be tudnák jelenteni az elszállított árut az ekáerbe
(logsped)
2015.03.29.
|
|
|
|
|
|