|
FŐOLDAL |
 Logisztika |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
 Spedició, Fuvarozás |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
 eTudakozók |
| |
| |
 Térszerkezet |
| |
| |
| |
Kapcsolódó területek |
| |
| |
| |
| |
| |
 Közlekedés |
| |
| |
| |
| |
| |
 Információs társadal. |
| |
| |
 Vállalat |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
 Minőségbiztosítás |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
 EU |
| |
 Egyéb |
| |
| |
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kapcsolódó oldal:
|
E-kártya válthatja jövőre a személyit
Ujjlenyomattal történő azonosítást tesz lehetővé és elektronikus aláírásra is alkalmas lesz az új e-személyi, amelyet jövő januártól vezetne be a kormány - írja a Napi Gazdaság szerdai számában.
A lap írása szerint a társadalmi vitára bocsátott törvénytervezetből az derül ki, hogy jövő januárban Magyarországon is megjelenhet az elektronikus személyazonosító igazolvány.
A jogszabály indoklása szerint a személyazonosításra és elektronikus aláírásra alkalmas okmány (e-kártya) biztosítja majd az állampolgároknak, hogy egyetlen igazolvány használatával intézhessék hivatalos ügyeiket, kiemelten az adóigazgatási eljárásokat, a társadalombiztosítási ellátások igénybevételét.
Az új kártya kiváltja a taj-kártyát és az adóigazolványt is, és alkalmas lesz egyes közlekedési szolgáltatások igénybevételére is - olvasható a Napi Gazdaságban.
(logsped)
2015.04.01.
|
|
|
|
|
|