Egyéb

Európa-bajnok lett Kovács Katalin és Douchev-Janics Natasa

Kapcsolódó oldal:

Női K-2 200 méteren Európa-bajnok lett Kovács Katalin és Douchev-Janics Natasa.

Belehúzott a gépbe az oroszok párosa a női K-2 200 méter első rajtja előtt, talán egy kicsit Douchev-Janics Natasa is, de szerencsére a mieinket nem intették meg. A megismételt rajt után a középmezőnyben kezdték a távot a magyarok, de folyamatosan jöttek fel, végül fél tizeddel győztek az esélyesebbnek kikiáltott lengyel egység előtt, a bronzérmet a románok szerezték meg.

"Nem mentünk igazán jó pályát – meséli Kovács Katalin, aki pályafutása 29. Európa-bajnoki aranyérmét szerezte meg ma K-2 200 méteren. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy az elmúlt közel 10 év alatt hányszor billentünk meg Natasával, de most kb. 80 méter megtétele után ez is megtörtént, elég ijesztő volt. A megismételt rajt viszont nekem jót tett, az első után kezdtem el izgulni, akkor jött rám igazán a versenydrukk. Természetesen örülök a négyes aranyéremnek, az 500 párosban elért bronznak azonban nem. Utóbbiban még fogunk tudni javulni, lelkileg pedig nagyon jót tesz, hogy a 200 páros arannyal jól zártuk ezt a kontinensviadalt.”

A női kajak egyesek között Douchev-Janics Natasa lett harmadik, ezzel megismételve a londoni olimpián nyújtott teljesítményét. Kis különbséggel nyerte a számot a lengyel Walczykiewicz, a spanyol Teresa Portela előtt.

„Rosszul rajtoltam, ezt nagyon sajnálom, sokat kell gyakorolnom a rajtot a következő hetekben.” – nyilatkozta az MTI-nek Douchev-Janics Natasa.

Női C-1-ben pedig Takács Kincső ért célba harmadikként, orosz és bolgár riválisa mögött. A 19 éves kenus lány sokat fejlődött, mert a tavalyi Eb-n még hatodik volt ebben a számban.

A férfi kajak egyesek mezőnye 200 méteren annyira erős volt, hogy a 19 éves Tótka Sándortól már az is szép teljesítmény, hogy bekerült a döntőbe. Az ifjúsági olimpiai bajnok végül 9. lett a legjobbak között.

Ami a többi magyar egységet illeti: a Horváth Gábor, Bozsik Attila kenu kettes negyedikként, a Horváth Bence, Szomolányi Máté kajakos duó pedig hetedikként zárt a legrövidebb távon (logsped)