Oldaltérkép

Bennmaradt a Kosársuli

eTarget hirdetés Hirdessen Ön is itt
Kapcsolódó oldal   Sport

A Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli idei utolsó bajnokiján 83-78-ra győzött a ZTE ellen, és meghosszabbította A csoportos tagságát.

Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli-Zalakerámia-ZTE 83-78 (17-22, 17-10, 25-22, 24-24)

Uniqa NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9-14.helyért. Vásárhely, 800 néző. Vezette: Farkas, Gál, dr. Páli.

Bodrogi Bau: Drahos 13, BROOKS 31/15, Freeman 8, KOVÁTS R. 8, GÉMES 18. Csere: Böszörményi 5, Babut. Edző: Czuprák László.

ZTE: Simon L. 8, Kováts V. 2, Gáspár 14/3, KÁMÁN 24/3, HOFFMANN 15/3. Csere: Baki 15/9, Vertetics. Edző: Nikola Lazics.

A találkozó előtt a képlet csak ránézésre tűnt egyszerűnek: amennyiben a Bodrogi Bau megnyeri szezonbeli utolsó bajnoki mérkőzését, biztosan kiharcolja a bennmaradást. Csakhogy, a légiósok nélkül kiálló Zalaegerszeg a hétközben győzelemmel távozott Kecskemétről, és Vásárhelyre is a siker reményében érkezett.

Az első kosarat Brooks szerezte, a folytatásban viszont a vendég játékosok betöréseire a Kosársulinak nem volt ellenszere, nem csoda, hogy a 2. percben 2-6-nál Czuprák László kikérte első idejét. A kezdeti szakaszban a hazaiak nem tudták kihasználni, hogy a "Zete" Keresztes sérülése miatt vérbeli center híján vágott neki a csatának, és amikor Gáspár kintről is betalált, Nikola Lazics csapata 19-11-re elhúzott. A harmatos kezdés közepette a vásárhelyi publikum legfeljebb Kováts Róbert a válogatott Kámán Tamásnak kiosztott "sapkájában" gyönyörködhetett.

Az újabb időkérésre 28-17-ig kellett várni. Az edzői szentenciák, valamint a parancsba adott zónavédekezés gyorsan éreztette hatását, a Kosársuli ugyanis Gémes és Drahos pontjaival feljebb kapaszkodott, sőt a félidő utolsó percében egy Freeman-ziccerrel kiegyenlített, majd Böszörményi büntetőivel a vezetést is átvette.

A harmadik negyed közepére David Brooks ideje is eljött, az amerikai hátvéd sorozatban dobott hét pontjával 49-43-as hazai fór került a táblára. A nagy adok-kapokból ez idő tájt a vásárhelyiek jöttek ki jobban, és a záró felvonásnak a felek 59-54-gyel vágtak neki. Az újabb fordulat a 32. percben következett: mivel a ZTE játékosai tetszés szerint dobták át a zónát, előnybe kerültek, és sikeres tripláiknak köszönhetően életben tartották győzelmi reményeiket.

A szorult helyzetben Gémes Levente lépett elő főszereplővé. A Bodrogi Bau centere a végjátékban három duplát is berámolt, így az utolsó perchez érkezve a kék-sárgák öt ponttal vezettek. A végső támadást 22 másodperccel a lefújás előtt 81-78-nál a vendégek indíthatták, ám Brooks labdaszerzése mindent eldöntött.

A Kosársuli óriási bravúrt hajtott végre, és bár öt fordulóval a bajnokság vége előtt még három győzelem volt a hátránya a riválisokkal szemben, fantasztikus hajrával megőrizte élvonalbeli tagságát.

Örömszavak

Dr. Elek András elnök: - Örülök, hogy teljesült a csapat és a szurkolók közös óhaja. Büszkeséggel tölt el, hogy ugyanazzal a játékoskerettel fejeztük be a szezont, mint amelyikkel elkezdtük. Külön köszönet az önkormányzatnak és a Bodrogi Baunak a támogatásért.

Czuprák László vezetőedző: - Az utolsó meccs nagyon megviselt, legalább húsz évet öregedtem. A szezon során voltak balszerencsés vereségeink, de a végjáték mindenért kárpótolt bennünket.

Drahos Gábor: - Ezzel a kerettel, ilyen kevés edzéslehetőséggel óriási dolog, hogy a pályán ki tudtuk harcolni a bennmaradást.

Gémes Levente: - A bajnoki hajrában a létünkért küzdöttünk, minden egyes meccs olyan volt, mint egy bajnoki döntő. Terveim szerint ez volt pályafutásom utolsó tétmérkőzése. Boldog vagyok, hogy győzelemmel búcsúztam, és sikerült a célunkat teljesíteni.

Böszörményi Péter: - A nehézségeket a szurkolók segítségével sikerült átvészelnünk. Már a szezon elején tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, de a csapat felnőtt a feladathoz. Megmutattuk, hogy tudunk egymásért és a városért küzdeni.